CAP PROGRAM - prevencija zlostavljanja djece

U utorak, 1. lipnja 2021. godine tim CAP programa OŠ Luka, učiteljice Natalija Damjanović i Iva Petrinić te pedagoginja Jelena Šestak Novak u svim 2. i 3. razredima održale su radionice u sklopu projekta CAP program - prevencija zlostavljanja djece.

Za sve učenike drugih razreda održan je i online roditeljski sastanak u travnju 2021. g. na kojem su roditelji upoznati s provođenjem CAP programa u OŠ Luka.

Cilj CAP programa je educiranje učenika, roditelja i osoblja škole o problemu zlostavljanja djece, razvijanje učinkovitog sustava potpore djece, pružanja informacija djeci i odraslima te usvajanje vještina za sprječavanje napada na djecu.  Ishod programa je i promicanje uloge roditelja i učitelja u prevenciji zlostavljanja djece te  informiranje o zakonskim obvezama vezano za prijavljivanje napada na djecu.

Učenici su aktivno sudjelovali u radionicama, otvoreno razgovarali o problemima i na kraju ispunili evaluacijske listiće gdje su iskazali  svoje zadovoljstvo prikazanim igrokazima i temom programa. Pokazali su da znaju prepoznati prihvatljiva i neprihvatljiva ponašanja u slučaju zlostavljanja. Svi imamo pravo osjećati se SIGURNIMA, JAKIMA I SLOBODNIMA i reći NE zlostavljanu.

CAP pomagačice OŠ Luka

objavio: ŽELJKA Martan Buhin   datum: 9. 6. 2021.