Geodeta u 4. b

Autor: Željka Martan Buhin, 10. 2. 2014.

U petak, 7.veljače 2014., 4. b imao je gosta u razredu. Gospodin Željko Đumić, tata naše učenice Lucije, posjetio nas je i u četvrtom razredu.

Ovaj puta cijenjeni gost, po zanimanju geodeta, pripremio je zanimljivo predavanje o Zemljinoj kugli, zemljopisnim kartama, mjerilima, kako nastaje zemljovid, kako uz pomoć mjerila i šestara određujemo udaljenosti između gradova te ponovio ono što znamo o Zemljopisnim obilježjima Republike Hrvatske. Kroz raznolika pitanja ponovio je s nama o Nizinskoj, Brežuljkastoj, Gorsko-planinskoj i Primorskoj Hrvatskoj te gradivo nadopunio i dodatnim sadržajima. Naročito su nas zaintrigrirale izohipse i izobate, meridijani, paralele, stereofotografijska izmjera tj. fotografija prostora iz visine, helikopterom. Svidjela nam se zanimljivost o pješčanom otoku Susku, otoku koji mora dovoziti kamenje jer ga tamo nema. Nismo znali da u Vransko jezero na otoku Cresu podzemnim kanalom ispod mora dolazi slatka voda u jezero.

Naša prijateljica Lucija Đumić pripremila je kviz za razred kojim ćemo nadopuniti i ponoviti  izlaganje njezinog tate na sljedećem satu razrednika.

Bilo je jako zanimljivo i poučno. Gospodin Đumić se i ovaj puta dokazao kao zanimljiv i zabavan predavač te je i ovaj puta dobio od nas čistu peticu za trud i rad.

Veliko hvala gospodinu Željku Đumiću za dolazak i slatkiše!

Priloženi dokumenti:
DSCN3047.JPG (1.27 MB)