Pedagoška radionica „Timsko pisanje“

Autor: Željka Martan Buhin, 11. 2. 2014.

Nakon uspješno provedene pedagoške radionice na temu Timsko pisanje u  trećem razredu kod učiteljice Vlatke Mijić, pedagoginja Jelena Šestak Novak predložila je održati radionicu i kod četvrtaša. Tako smo u ponedjeljak, 10. veljače 2014., u 4. b razredu imali smo zanimljivu radionicu.

Dobili smo svatko jedan papir. Kroz timski rad u dvije velike grupe nizali smo riječi, asocijacije na riječi, naveli dva problema, napisali jednu poznatu osobu, jedan grad. Zaokružili dvije riječi koje su nam se najviše dopale. Papiri su nakon svake napisane asocijacije ili riječi išli prijatelju s lijeve strane. Na kraju smo dobili zadatak od zadanih riječi svatko sastaviti razglednicu. Trebali smo zamisliti da smo slavna osoba s papira u ponuđenom gradu  te odlučiti kome pišemo. Od ostalih zadanih riječi trebali smo povezati  i izmisliti neku problemsku situaciju te ju razriješiti s ostalim ponuđenim riječima. Nastale su raznolike razglednice kao produkt  timskog rada koje smo pročitali pa se i nasmijali. Zapravo bilo je jako interesantno i 45 minuta je jednostavno protutnjalo.

Zahvaljujemo pedagoginji Jeleni Šestak Novak na posjeti i odabiru odlične radionice!

Dragi tata!

Javlja ti se tvoj Stipe iz New Yorka. Svaki dan gledam TV i parfumiram se. Ovdje je velika kriza. Političari ne daju plaću koju sam zaradio. Tada sam im donio hrvatsku zastavu. Kada su ugledali grb na zastavi, prepali su se žute koze. Uplašili su se jer sam rekao da ću im dopremiti  kozu u krevet. Tada su mi dali zarađenih 50 000 $ . Tek sada imam problem. Što ću s time? Aha…! Kupit ću dva auta. Jedan ću pokloniti curi. Ona auto vozi nogama, zato ću joj dati peglicu. Ja ću voziti audi. Tebi ne dam ništa. Ti imaš dovoljno.

Tvoj Stipe te voli.

Tvoj Stipe Mesić

(Irina Koledić, 4.b)

Draga mama!

Jako mi nedostaješ! U svojim novim spotovima glumim negativnog lika. Kod nas u Beogradu je loše. Sve je više krađa. Netko mi je jučer ukrao sat.  Krađe ću pokušati riješiti žicom i sve lopove zavezati njome.

Tvoj Michael Jackson

(Tin Tikvić, 4.b)

Dragi Barack Obama!

Evo ja sam ti u Zagrebu i gledam TV seriju Lud, zbunjen, normalan. Vidim da je počeo svjetski rat. Na ploči napiši riječ slon. Makni slovo n i stavi slova g i a, pa ćeš pronaći rješenje za rat.

Tvoj dragi Stjepan Radić

(Lucija Đumić, 4.b)