DanceStar turnir - izvješće

Autor: Željka Martan Buhin, 7. 4. 2014.

29. i 30. ožujka Osijek je bio domaćin kvalifikacijskog turnira DanceStar Croatia 2014. koji je svoja vrata otvorio svim plesnim školama i plesačima iz Hrvatske, ali i svijeta. Natjecanje se održalo u Osijeku u dvorani "Gradski vrt" pod pokroviteljstvom grada Osijeka. Natjecanje organizira ESDU u suradnji s URPUK iz Hrvatske, a sve se odvijalo pod budnim okom svjetskog sudačkog tima.

DanceStar turnir otvoren je za natjecatelje iz svih zemalja i kao visoko profesionalno plesno natjecanje daje priliku svim plesnim školama i plesačima da predstave i pokažu svoj talent.

ESDU je međunarodna plesna platforma koja promiče kulturu plesa, educira te na jednom mjestu okuplja ali i podupire plesače diljem Europe i svijeta. ESDU već 16. godinu zaredom okuplja ponajbolje odabrane plesače – individualce, plesne škole i trenere.

Stručni žiri na svakom od turnira odabire najbolje plesače i koreografije koji se potom natječu za prestižnu titulu i bogatu novčanu nagradu na završnom turniru DanceStar World Dance Masters koji se održava u Poreču.

Učenice naše škole MONIKA DŽALTO I IVA DUGAC (5.B razred) osvojile su sa svojim koreografijama 1. mjesta. Sve koreografije su odabrane i natječu se na završnom turniru u Poreču.
Iva Dugac osvojila je i posebnu nagradu u solo izvedbi za najzabavniju koreografiju natjecanja.

Čestitamo!