Izvještaj s višednevne terenske nastave sedmaša

Autor: Željka Martan Buhin, 3. 6. 2014.

U utorak, 27. 5. učenici 7. razreda, uključujući i mene, oko 8 ujutro već su uzbuđeno vukli kofere po školskom parkiralištu čekajući bus koji je trebao stići svaki čas. Uzbuđeno smo razgovarali i čekali bus koji će nas odvesti na dugo očekivani maturalac. U busu atmosfera ni u jednom trenu nije pala jer smo svi bili jako uzbuđeni što ćemo 5 dana biti sa svojim razredom.

Na putu smo stali u Šibeniku, gdje je bio sokolarski centar. Slušali smo zabavna predavanja zanimljivih predavača! Nakon ponovne, duge vožnje napokon smo stigli u Zaostrog. Hodajući do hostela očarano smo gledali more i upijali zrake sunca! Smjestili smo se u hostel po uputama ljubaznih animatora i polako smo se udomaćili u sobama. Sljedećih dana smo išli na mnoge interesantne i zanimljive izlete. Išli smo u staru jezgru grada Dubrovnika koja nas je očarala svojim zidinama. Tamo smo mogli i prošetati Stradunom, pojesti ili popiti nešto, ali i slušati dojmove stranaca. Također smo išli i u Makarsku koja nas je ugodno iznenadila i očarala, pogotovo prizorima iz malakološkog muzeja tj. muzeja školjaka. Nismo na sve izlete putovali daleko! Imali smo izlet u samom Zastrogu, blizu hostela, gdje smo posjetili franjevački samostan Sv. Marije u kojem smo gledali razne stare knjige, a od njih čak 25.000 tamo su i 24 inkunabule te preko 500 primjeraka tiskanih oko 1500. g. Kada nismo išli na izlete, bili smo u hostelu koji nam je cijelo vrijeme pripremao zabavne sadržaje kao: natjecanja (Summer games), sportske aktivnosti (odbojka, rukomet, nogomet), ali i nama najdražu morsku aktivnost: kupanje! Osim što smo imali aktivnosti na otvorenom, svaku večer smo imali i disko gdje smo plesali, pjevali i zabavljali se. Bilo je tu i izbora za miss i mistera, natjecanje parova i ostale vrste natjecanja. Navečer kad smo legli, izmjenjivali smo dojmove o izletima, događajima i zezali se. Bilo nam je toliko zabavno da su dani samo tako prošli. Nismo se ni okrenuli, a već smo se morali pakirati. U petak navečer otišli smo na oproštajni party, spakirali se i zadnji put odspavali u hostelu. U subotu ujutro, nakon doručka, krenuli smo prema sjeveru. Ali nije to bilo to! Na putu smo stali u prekrasnom Splitu, razgledali ga, pogledali Dioklecijanovu palaču i prošetali se splitskom rivom. Oko 22 sata, u subotu navečer, vratili smo se na školsko parkiralište. Puni dojmova, pomalo tužni, ponajviše umorni krenuli smo kući. Nikad neću zaboraviti ovih prekrasnih 5 dana!

Lana Kuretić, 7. d

Priloženi dokumenti: