Osmaši - važna obavijest

Autor: Željka Martan Buhin, 23. 6. 2014.

Molimo osmaše da svu potrebnu dokumentaciju za ostvarivanje dodatnih bodova prema kriterijima navedenim u Odluci o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole u školskoj godini 2014./ 2015. dostave u školu do ponedjeljka, 30. lipnja 2014. u 12:00 sati.

Cijeli postupak prijava detaljno je opisan u publikaciji „Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2014./2015. – Idemo u srednju!!!“  te upućujemo sve kandidate da dobro prouče sam postupak.  Početak prijave obrazovnih programa je 26. lipnja 2014. Prijave obrazovnih programa trajat će do 8. srpnja 2014. uz iznimku onih obrazovnih programa koji zahtijevaju dodatne provjere, a koji će se moći prijavljivati do 29. lipnja 2014.

7. srpnja završava rok za prigovore na unesene podatke, ocjene i sve druge podatke.

8. srpnja zaključavaju se liste prioriteta učenika te započinje ispis prijavnica iz sustava NISpuSŠ.

Dijeljenje prijavnica od strane razrednika će biti 9. srpnja u 10:00 sati. Molimo učenike da prijavnice s potpisom roditelja dostave svojim razrednicima 10. srpnja do 12.00 sati. Na taj način učenik potvrđuje konačnu odluku o poretku prijavljenih programa što ne jamči upis u odabrani program, sve do objave konačne ljestvice poretka 11.srpnja 2014.

Učenici za koje neće biti evidentirana zaprimljena prijavnica neće se naći na ljestvicama poretka niti upisati u srednju školu u tekućem roku.

Opis postupka upisa osmaša u srednje škole:

26.6.2014. - početak prijava obrazovnih programa

29.6.2014. - završetak prijave obrazovnih programa koji zahtijevaju dodatne provjere

30.6. - 4.7.2014. - provođenje dodatnih ispita i provjera te unos rezultata

do 1.7.2014. - rok za dostavu dokumentacije redovitih učenika (stručno mišljenje školskog liječnika, stručno mišljenje HZZ-a i ostali dokumenti kojima se ostvaruju dodatna prava za upis; školska liječnica Biserka Labavić - tel. 01/2007-294 - parnim datumima radi ujutro, a neparnim popodne)

26.5.2014. - 4.7.2014. - dostava osobnih dokumenata i svjedodžbi za kandidate izvan redovitog sustava obrazovanja RH

7.7.2014. - završetak prigovora na unesene osobne podatke, ocjene, natjecanja, rezultate dodatnih provjera i podatke na temelju kojih se ostvaruju dodatna prava na upis; završetak unosa rezultata s popravnih ispita; brisanje s lista kandidata koji nisu zadovoljili preduvjete

8.7.2014. - zaključavanja odabira obrazovnih programa; početak ispisa prijavnica

10.7.2014. - krajnji rok za zaprimanje potpisanih prijavnica (učenici donose razrednicima, a ostali kandidati šalju prijavnice Središnjem prijavnom uredu); brisanje s liste kandidata koji nisu zadovoljili preduvjete ili dostavili prijavnice; krajnji rok za podnošenje zamolbe za promjenom redoslijeda prijavljenih programa na listi prioriteta (ravnateljima osnovnih škola)

11.7.2014. - objava konačnih ljestvica poretka

14.-18.7.2014. - dostava dokumenata koji su uvjet za upis u određeni program obrazovanja (potvrde školske medicine, liječnička svjedodžba medicine rada, ugovor o naukovanju učenika i ostali dokumenti kojima su ostvarena dodatna prava na upis) srednje škole; dostava potpisanog obrasca o upisu u 1. razred srednjee škole (upisnice) u srednju školu koju je učenik upisao

23.7.2014. - objava slobodnih mjesta za jesenski rok