Prvaši u školskoj knjižnici

Autor: Željka Martan Buhin, 18. 11. 2014.

U Mjesecu hrvatske knjige prvaši su se učlanili u školsku knjižnicu. Ljubazna knjižničarka i profesorica Željka Martan Buhin dočekala nas je širokog osmijeha i toplim riječima dobrodošlice. Starije učenice iz 5. a  razreda (Marija Ačkar, Lucija Benković, Ivana Čamber i Marina Filipović) izvele su kratki igrokaz o knjigama kroz koji smo slikovito shvatili kako se treba i ne treba ponašati prema knjigama.

Kasnije smo s tetom knjiižničarkom kroz interaktivni sat koji je vodila uz pomoć prezentacije, upoznali da se u školskoj knjižnici osim posuđivanja knjiga, časopisa, slikovnica, enciklopedija može čitati, istraživati, imati likovne radionice, gledati crtiće, filmove, dokumentarce, razgovarati, pisati zadaća, učiti i sl. Naučili smo da se moramo pridržavati pravila ponašanja u knjižnici. Nećemo pričati glasno, pozdravljat ćemo, pazit ćemo knjige i iskaznice, vraćati knjige na vrijeme…Posudili smo svatko jednu slikovnicu koje smo odlučili, neki sami, a neki uz pomoć roditelja, pročitati. U razredu smo se igrali igre „U knjižnici“, posuđivali smo i vraćali knjige u knjižnicu, naravno uz uljudno ponašanje.

Zaključili smo da su knjige veliko blago jer sadrže velika znanja, da ti s knjigom nikad ne može biti dosadno, da kad naučimo čitati, možemo čitati u mislima te otploviti tko zna kamo. To je upravo čar koju nude knjige: putovanje u nepoznate krajeve kada god poželiš.

Zahvaljujemo dragoj knjižničarki Željki Martan Buhin na trudu i ugodnim trenutcima u školskoj knjižnici! Zahvaljujemo i starijim učenicama iz 5. a na odlično odigranom igrokazu!

1. a i učiteljica Jasminka Pizzitola

Priloženi dokumenti: