Božićna priredba prvaša u Caritasovom dječjem domu u Vugrovcu

Autor: Željka Martan Buhin, 19. 12. 2014.

U četvrtak, 18. prosinca 2014. prvaši naše škole zajedno s roditeljima, učiteljicama Jasminkom Pizzitola, Barbarom Jajčanin, Arijanom Piškulić Marjanović, Evom Jošić, Zdravkom Hladki, Ivanom Katavi te vjeroučiteljicom Vericom Knežić, posjetili su s velikim veseljem i radošću u srcu štićenike Dječjeg doma u Vugrovcu.

Na posjet smo se odlučili kako bismo učinili dobro djelo u skladu s duhom Božića te kako bismo obogatili naš projekt Odlično je biti različit. Djeci smo donijeli poklone  koje su  prvaši pripremili zajedno s roditeljima, predali  smo božićne čestitke te izveli blagdansku priredbu. Naši prvaši su zdušno pripremali priredbu cijeli prosinac. Tako su dva lutkarska igrokaza izvela djeca 1.a, pjesmice i igrokaz o Božiću učenici 1.b, pjesmu na njemačkom te jednu i na hrvatskom  jeziku otpjevali su učenici 1.c, dvojica učenika iz 1.d odsvirali su božićnu pjesmu na gitari i tamburi, a učenici 1.e odrecitirali su nekoliko recitacija. Nakon našeg programa štićenici doma odpjevali su i izrecitirali prisutnima nekoliko božićnih pjesama. Na kraju smo se uz glazbu božićnih pjesama podružili s djecom doma kao i njihovom  tetom Nevenkom Puček. Počastili su nas sokom i keksićima.

Vrijeme je brzo proletjelo u pravoj božićnoj atmosferi. Duše ispunjene mirom, zadovoljstvom i ljubavlju nakon dobrog djela za druge kojima je to potrebno uz obećanje da ćemo opet doći vratili smo se svome domu i  svojim obiteljima.

Zahvaljujemo se svim roditeljima koji su poklonima i donacijama obogatili posjet, teti Nevenki Puček i djeci Dječjeg doma u Vugrovcu na gostoprimstvu, a vjeroučiteljici Verici Knežić na podršci u realizaciji!

Sretan Božić, uspješnu novu godinu te ugodne zimske praznike žele vam 114 prvaša naše škole, učenici 1.a, 1.b, 1.c, 1.d i 1.e s učiteljicama i asistenticama!

Priloženi dokumenti:
CAM00936.jpg (308.86 KB)