Radionice ˝Super baka˝

Autor: Željka Martan Buhin, 22. 1. 2015.

4. c razred je sa vjeroučiteljicom Natašom Deskar Stojanovski i volonterkom Janjom Škoda svoje večeri utorkom proveo u druženju s bakama.

Točnije, 9. i 16. prosinca 4. c razredu u posjetu je došlo 6 baka i 2 mame koje su im pokazale svoju pravu kreativnost. Zajedno su izrađivali prigodne božićne ukrase, pričali božićne priče, pjevali božićne pjesme i častili se paprenjacima, krafnama i čajem.

Bake su im pokazale kako napraviti ukrase iz krep papira, predivne anđele te što je to dekupaž tehnika. Učenici su se poigrali i šarenim papirima od kojih su izrađivali lampione, čestitke te malene jelke pomoću origami tehnike.

Osim što su bili vrijedni sa svojim rukama, slušali su i priče iz djetinjstva baka: kako se postilo kad su one bile djeca, što se jelo u božićno vrijeme, kako se ukrašavao dom i koji su se materijali koristili za dekoraciju.

Da su puno naučili i odlično se proveli, pokazuje kutija puna nastalih rukotvorina te nasmiješena lica učenika i baka.

Hvala svim bakama koje su svoje dragocjeno znanje podijelile s učenicima!

Tekst napisala: Janja Škoda