Gosti iz Španjolske

Autor: Željka Martan Buhin, 4. 2. 2015.

U srijedu, 28. siječnja 2015. našu školu posjetili su Ana Salvago i Javier Gonzáles Moreno, studenti iz Španjolske koji u sklopu programa Europske unije Erasmus+ sudjeluju u nastavnim i izvannastavnim aktivnostima poučavajući domaćine iz Osnovne škole Sesvetska Sopnica svojoj kulturi i usvajajući od njih obilježja njihove.

Kako bi obilježja svoje kulture podijelili sa što većim krugom učenika, u pratnji profesora geografije Marijana Biruša, posjetili su našu školu te učenicima koji pohađaju dodatnu nastavu iz geografije prezentirali najpoznatije znamenitosti svoje zemlje nakon koje su učenici kroz igru memorije testirali novousvojena znanja. Sve nas se dojmila haljina koja služi kao neizostavan predmet u plesanju flamenka, kao i tradicionalni cvjetni ukrasi, naušnice i ogrlice koje nam je donijela studentica iz Sevilje. Učenica Sara Vulama iz 7. c razreda rado je pristala odjenuti haljinu, ukrasiti se ukrasima i pripremiti za flamenko. Potom smo se, vođeni glazbom i Javierovim uputama, svi okušali u plesanju ovog očaravajućeg plesa. Druženje smo završili kratkim tečajem španjolskog jezika te smo usvojili osnovne fraze, a poboljšali smo i svoje znanje engleskog jezika jer smo se njime sporazumijevali sa svojim gostima.