Prvaši i radionica “Pričajmo o osjećajima”

Autor: Helena Hrženjak, 22. 4. 2015.

U petak, 24.travnja 2015. učenici 1.a s učiteljicom Jasminkom Pizzitola i asistenticom Valentinom Rišavi, posjetili su prostor Knjižnice Sesvete. U knjižnicu smo došli na ljubazni poziv drage tete knjižničarke Dijane Petrak koja nam je organizirala radionicu na temu Pričajmo o osjećajima. Radionicu su vodile djelatnice Zavoda za javno zdravstvo Andrija Štampar, Marija Škes, mag.educ.reh. te liječnica Ana Puljak, dr.med.

Kroz interaktivnu radionicu djeca su se spontano izražavala o svojim osjećajima. Imenovali su različite osjećaje prema izrazima lica. Kroz zanimljive slikovnice i priče prepoznavali su svoja, ali i ponašanja i osjećaje kod drugih učenika. Zaključili smo da je u redu ponekad osjećati “teške ili loše” emocije, ali i da možemo njima upravljati.

Vježbali smo tehnike upravljanja emocijama, predlagali maštovite načine reagiranja kod negativnih emocija. Dogovorili smo se da ćemo smišljati, vježbati, primjenjivati i dalje razne načine kako se nositi kada nas obuzme npr. tuga, ljutnja, ljubomora, zavist.

Veselimo se idućoj planiranoj radionici!

Zahvaljujemo se gospođama Mariji Škes, edukacijskoj rehabilitatorici  i Ani Puljak, liječnici opće medicine na poučnoj radionici i ugodno provedenim trenutcima, kao i knjižničarki Dijani Petrak koja je organizirala susret!

Učenici 1.a, učiteljica Jasminka Pizzitola i asistentica Valentina Rišavi