Prvaši u Muzeju Prigorja

Autor: Helena Hrženjak, 7. 5. 2015.

U srijedu, 6.svibnja 2015. učenici 1.a s učiteljicom Jasminkom Pizzitola i asistenticom Valentinom Rišavi, posjetili su Muzej Prigorja. U muzej smo došli na poziv muzejskog pedagoga Domagoja Maroevića kako bismo sudjelovali u radionicama na temu "Igrati se, ne igrati se". Cilj radionice je bio skrenuti pozornost na sve veći broj pretile djece zbog sjedilačkog tipa života kao i provođenjene previše vremena u digitalnom svijetu igara. Tako su za djecu osmišljene likovne i tjelesne radionice na otvorenom kao način zdravijeg I kvalitetnijeg provođenja  slobodnog vremena.

Ovaj put su nas vremenske prilike poslužile stoga smo obje planirane radionice mogli održati na otvorenom prostoru ispred muzeja. U prvom dijelu imali smo likovnu radionicu. U dvije velike grupe oslikali smo dva velika platna proljetnim motivima. Radionicu je vodila Vesna Šantek, akademska slikarica. Vrlo brzo su ispod naših dječjih ruku nastala maštovita djela.

Nakon likovnog izražavanja uživali smo u tjelesnom gibanju kroz razne igre, Olimpijadu, Ledene babe, preskakivanje dugog užeta…Igraonicu na otvorenom vodio je Domagoj Maroević, muzejski edukator.

Na kraju pomalo umorni i gladni, ali zadovoljni, morali smo se vratiti u školu na ručak.

Puno hvala gospodinu Domagoju Maroeviću na pozivu i gostoprimstvu!

Učenici 1.a, učiteljica Jasminka Pizzitola i asistentica Valentina Rišavi