Put k suncu

Autor: Helena Hrženjak, 12. 5. 2015.

I ove školske godine naši učenici sudjelovali su na 6. Putu k suncu, vjeronaučnom, literarnom i sportskom natjecanju, posvećenom blaženom Ivanu Merzu koje se održalo 9. svibnja 2015. u OŠ Dr. Ivana Merza u Zagrebu. Ovogodišnje natjecanje bilo je posvećeno mjestima u kojima je blaženi Ivan Merz prebivao i boravio. Najuspješnija škola i ove godine je OŠ Luka.

Učenice 7. c razreda Klara Ćurković i Melanie Marković natjecale su se u znanju o životu blaženog Ivana Merza. Klara je osvojila 1. mjesto, Melani 2. mjesto. U literarnom izričaju najbolje su bile učenice 7. b razreda Paula Butinović i Laura Ozimec. Paula je osvojila 1. mjesto pjesmom u prozi "Gdje si bio?", Laura je osvojila 3. mjesto molitvom Blaženi Ivane Merze!. Voditeljice su vjeroučiteljica Verica Knežić i učiteljica hrvatskoga jezika Marina Rezo.

Čestitamo učenicama i njihovim voditeljicama na odličnom uspjehu!