Izlet u Zoološki vrt Zagreb

Autor: Helena Hrženjak, 3. 6. 2015.

Prvoga dana lipnja, prvaši i učenici razredne i predmetne nastave POOS–a su, u pratnji svojih učiteljica, posjetili Zoološki vrt Zagreb.

Tog  prekrasnog osunčanog dana smo obilazili dvjestotinjak vrsta divljih životinja, koliko ih ima u Zooološkom vrtu, te smo imali edukativnu radionicu.

Oduševili smo se novom lavljom nastambom, luckastim majmunima, simpatičnim merkatima, a naročito smo uživali u pričama o morskim lavovima i njihovu hranjenju.

Na radionici je bilo uzbudljivo dodirivati devinu dlaku, risovo krzno, antilopin rog, slonov kutnjak, kornjačin oklop, zmijinu košuljicu… Vrhunac radionice bio je dodirivanje zmije Fifi, tko je htio. Naučili smo razliku između kralježnjaka i beskralježnjaka .

Uživali smo u mirisu lipe u šetnji maksimirskom šumom kao i u ljepoti i zvucima proljeća u Maksimiru.

Učenici prvih razreda i učenici POOS-a RN I PN s učiteljicama