Čitaonica u 1.a

Autor: Helena Hrženjak, 15. 6. 2015.

U petak, 12. lipnja 2015., 1. a je ugostio mamu našega učenika Ivana Bauera. Gospođa Monika Bauer Bešenić nas je posjetila kako bi nam pročitala bajku “Tri praščića” braće Grimm.

Ponovili smo što znamo o Jacobu i Wilhelmu Grimmu te doznali još neke zanimljive detalje o njihovu životu. Podsjetili smo se i koje smo njihove bajke pročitali. Znanje o pročitanim bajkama mogli smo provjeriti kroz kviz pitanja o Grimmovim bajkama. Najuspješniji su bili nagrađeni.

Kasnije smo bojali likove iz Grimmovih bajki. Poslijepodne u produženom boravku, u razrednom kinu smo gledali i crtiće koje nam je draga Ivanova mama donijela prema također Bajkama braće Grimm.

Sada će nam planirana lutkarska predstava “Tri praščića” u Zagrebačkom kazalištu lutaka biti još zanimljivija!

Puno hvala ljubaznoj gospođi Moniki Bauer Bešenić  na uloženu trudu i vremenu. Ivana pohvaljujemo za lijepo čitanje!

učiteljica Jasminka Pizzitola