Terenska nastava učenika sedmih razreda u Dalmaciji

Autor: Helena Hrženjak, 19. 6. 2015.

Učenici sedmih razreda su od 30. svibnja do 2. lipnja 2015. godine imali terensku nastavu u Dalmaciji. Zajedno sa svojim profesoricama, pratiteljima i animatorima proveli su četiri prekrasna dana u hostelu Eklata u Zaostrogu

Družili su se, zabavljali i učili. Sve ono o čemu su čitali i učili od svojih profesorica i profesora u učionicama, osjetili su svim osjetilima na terenu. Prvoga dana bili su u Zadru (antički Zadar i Morske orgulje) i Sokolarskom centru kod Šibenika. Drugi dan bio je posvećen dolini rijeke Neretve (Baćinska jezera, vožnja Neretvom u lađama, razgledavanje Arheološkog muzeja Narona u Svetom Vidu), kupanju i razgledavanju franjevačkog samostana u Zaostrogu.

Trećega dana uputili su se u Dubrovnik, prošetali su starim gradom, razgledavali znamenitosti te se žičarom uspeli na Srđ. Kad su se vratili u Zaostrog, neki učenici su bili još raspoloženi i za kupanje. Četvrtoga dana, pri povratku kući su hodočastili u marijansko svetište Vepric i razgedavali su grad podno Marjana, vidjeli cara Dioklecijana te sve važne znamenitosti Splita. U Sesvete su se vratili oko 22 sata, veseli i zadovoljni.