Nagrađen esej o toleranciji naše učenice Lane Kuretić

Autor: Helena Hrženjak, 1. 7. 2015.

Zaključen je natječaj za esej o toleranciji i/ili holokaustu u organizaciji Udruge Festival suvremenog židovskog filma Zagreb. Riječ je o pilot-projektu kojim je Udruga pozvala škole koje su sudjelovale na Edukacijskom jutru s namjerom da taj program učenicima ne bude samo jednokratno iskustvo, već da i naknadno razmisle o porukama koje su na njemu čuli te da se kreativno izraze, potičući ih time da se dodatno educiraju o ovim temama. O pobjedniku natječaja odlučivao je žiri čiji su članovi Branko Lustig (predsjednik Festivala tolerancije), Nataša Popović (direktorica Festivala tolerancije), Luka Rinčić (voditelj obrazovnog programa) i Iva Grahor (koordinatorica projekata).

Najboljim radom proglašen je esej Lane Kuretić iz OŠ Luka pod nazivom “Toliko važna tolerancija!” uz mentorstvo razrednice Ane Jurković. Lana će dobiti artikle Festivala tolerancije (majicu, šešir, torbu, bedž, mapu, olovku, blok) i njezin će rad biti objavljen u knjižici Edukacijskih jutara, dok će OŠ Luka biti nagrađena s opremom po izboru u vrijednosti od 2000,00 kn.

Čestitamo Lani na uspjehu!
Njezin rad možete pročitati u prilogu.

Priloženi dokumenti:
Toliko_vazna_tolerancija.docx (17.94 KB)