Škola u prirodi

Autor: Helena Hrženjak, 21. 9. 2015.

Učenici četvrtih razreda u pratnji svojih učiteljica i psihologa boravili su u Školi u prirodi u Crikvenici od 14. do 18. rujna 2015. godine.

Cilj škole u prirodi bio je omogućiti učenicima upoznavanje u neposrednoj stvarnosti prirodno-zemljopisna, povijesna i kulturna obilježja primorskog zavičaja.

Tijekom boravka u Školi u prirodi posjetili su grad Senj i obišli tvrđavu Nehaj, simbol grada Senja.

Brodom su doplovili do otoka Krka i grada Vrbnika. Uz pratnju vodiča saznali su da je Vrbnik koljevka glagoljaša i grad koji je dao najviše svećenika. Prošli su kroz najužu ulicu na svijetu. Na otoku Krku  obišli su i špilju Biserujku. Krećući se uređenom i sigurnom stazom oduševili su se bogatstvom špilje – brojnim stalaktitima, stalagmitima i stalagnatima.

Posjetili su i grad Rijeku. Obišli su Svetište Majke Božje Trsatske. U Astronomskom centru prisustvovali su veoma zanimljivoj radionici o planetama i projekciji filma o nastanku planete Zemlje. Uz more su se prošetali do Aquariuma u Crikvenici. Oduševili su se bogatstvom i raznovrsnosti  jadranskih i tropskih riba.

U odmaralištu su prisustvovali radionici Spašavanje u moru i pod morem ronilačkog društva koje je snimala HRT ekipa emisije "More".

Učenici su vrijeme provodili i u igri, kupanju,druženju, učenju, športskim natjecanjima i večernjim zabavnim programima.