Drugaši u projektu Olimpijske priče

Autor: Helena Hrženjak, 15. 10. 2015.

U srijedu, 28. listopada 2015., učenici drugih razreda ostvarit će sam kraj projekta pod nazivom “Olimpijske priče”, kojim se bavimo od 1. razreda.

Projekt ima cilj razvijanje interesa za bavljenjem sportom u mlađoj školskoj dobi. Zamišljen je na način čitanja slikovnica sa sportskom tematikom, upoznavanjem s olimpijskim sportovima te kao krunom projekta gledanje kazališne predstave i gostovanje sportaša.

Akademski  glumci Tajana Perišić i Damir Poljičanin odglumit će priču “Nježan put”, slikovnicu iz serijala “Olimpijske priče”. Gost sportaš (ne znamo tko dolazi, to je iznenađenje) olimpijac, paraolimpijac, osvajač europske ili svjetske medalje, govorit će o svom  sportskom životu i putu. Školska knjižnica je dobila prošle godine komplet slikovnica “Olimpijske priče”, a sada će upotpuniti svoj književni fond i sportskim priručnikom “Mali sportaši”.

Sredstva za projekt osigurana su od grada Zagreba.

Kazališna predstava i gostovanje sportaša uz voditelja programa odigrat će se u maloj dvorani naše škole u srijedu, 28. listopada u vremenu od 9:00 do 9:45 sati.

Jako se radujemo planiranim aktivnostima!

Više o projektu može se pročitati na web stranici www.malisportasi.net.