7. državno natjecanje u poznavanju prometnih propisa

Autor: Helena Hrženjak, 30. 10. 2015.

I ove školske godine učenici naše škole uključili su se u natjecanje u poznavanju prometnih propisa. Sedmo državno natjecanje u poznavanju prometnih propisa  započelo je 1. listopada 2015. i traje do 30. studenog 2015. godine. Svi osnovnoškolci u Republici Hrvatskoj mogu sudjelovati u ovom natjecanju i osvojiti vrijedne nagrade. Sve o ovom natjecanju možete pronaći na internetskoj stranici ucilica.skole.hr.

Učenici petih, šestih i osmih razreda su 27. i 29. listopada 2015. imali interaktivne radionice iz prometne kulture u informatičkoj učionici. Ujedno su se i natjecali pojedinačno i kao razred na 7. državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa. Projekt Prometna Učilica, u sklopu kojeg se provodi 7. državno natjecanje u poznavanju prometnih propisa, nastao je suradnjom tvrtke Moj telekom (nositelj projekta), Nacionalnog programa sigurnosti cestovnoga prometa Ministarstva unutarnjih poslova, Ministarstva odgoja, obrazovanja i sporta i Carneta. Projekt Prometna Učilica provodi se u osnovnim školama od 2007. godine.

Učenicima se na radionicama pridružio i pomagao rješavati zadatke policajac Željko Pranjić iz PP Sesvete. Voditelj radionica bio je gospodin Mario Rezo, voditelj projekta Prometna Učilica, tata naših učenica Lucije i Marije Rezo. Sve radionice uspješno su provedene u suradnji s našim učiteljicama informatike Marijom Blažević i Majom Jurčić. Rješavajući zadatke na računalu iz prometnih propisa učenici su na zanimljiv, jasan i koristan način usvajali prometne propise te su upozoreni da se moraju odgovorno ponašati u prometu i brinuti za svoju sigurnost.

Najuspješniji učenici, najbolji poznavatelji prometnih propisa na kraju radionica dobili su korisne nagrade. U prilogu pogledajte fotografije sudionika radionica.