Moja himna 5

Autor: Helena Hrženjak, 18. 11. 2015.

Uz Dan sjećanja na Vukovar (18. studenoga 2015.) Kulturni četvrtak u Sesvetama (Knjižnica Sesvete) i Udruga HVIDR-a Sesvete potaknuli su literarni natječaj za učenike osnovnih škola Grada Zagreba Moja himna 5.

Učenici i njihove voditeljice i ove su školske godine bili uspješni na ovom literarnom natječaju. Ostvarili su odličan uspjeh. Na natječaj je pristiglo 56 radova iz 79 osnovnih škola s područja Grada Zagreba. Iz naše škole poslano je 17 literarnih radova. Na natječaju su ukupno sudjelovala 54 učenika. Tročlano Stručno povjerenstvo literarnog natječaja Moja himna 5 u sastavu Ivan Babić (predsjednik), Sonja Tomić i dr. sc. Vlado Vladić nepristrano je ocjenjivalo pristigle radove na  natječaj neznajući nijedan podatak o radovima, izuzev dobi učenika – autora radova.

Od osam nagrađenih učenica i učenika, četiri učenice su iz naše škole.

Nagrađene učenice su:

Kako se voli domovina, učenica Viktorija Šimatović, 7. c; voditeljica Marija Gerovac Đurčević

Nestašna Jesen, učenica Marija Rezo, 4. a; voditeljica Iva Kovačić Koruga

Ljubav, učenica Karla Ancić, 5. d; voditeljica Marina Rezo

Vrijeme i Jesen, učenica Katarina Kraljević, 7. d, voditeljica Marina Rezo

Osim nagrađenih učenica posebnu pohvalu Stručnog povjerenstva zaslužili su i ovi učenici:

Dok naši junaci snivaju, učenica Ema Adela Šprem, 6. d, voditeljica Zdenka Drožđan

Može li svijet biti lijep, učenica Lucija Benković, 6. a; voditeljica Irena Ivančić

Domovinu sunce budi, učenica Lucija Benković, 6. a; voditeljica Irena Ivančić

Mama draga, učenica Ema Validžić, 5. d; voditeljica Marina Rezo

Savjeti za sretnu obitelj, učenik Zvonimir Katalinić, 5. d; voditeljica Marina Rezo

_ _ _ N, učenica Zrinka Klišanin, 7. a; voditeljica Marina Rezo

Jedra, učenica Katarina Kraljević, 7. d; voditeljica Marina Rezo

Domovino moja, učenica Idora Horvat, 4. c, voditeljica Tanja Resman

Volim, učenik Filip Sesar, 4. c; učiteljica Tanaj Resman

Moja domovina, učenica Klara Benković, 4. c; učiteljica Tanaj Resman

Svečanost dodjele nagrada, pohvalnica i priznanja uz prigodni program održat će se u subotu, 21. 11. 2015. u 11 sati u čitaonici Knjižnice u Sesvetama.

Bravo! Od srca čestitamo učenicima i njihovim voditeljicama.

U prilogu možete pročitati nagrađene radove.