Prvo mjesto na literarnom natječaju "Moja himna 5"

Autor: Helena Hrženjak, 23. 11. 2015.

U subotu, 21. studenoga 2015. u čitaonici Knjižnice Sesvete održana je svečana dodjela nagrada i pohvalnica najuspješnijim učenicima. Podsjećamo, iz naše škole nagrađene su četiri učenice od ukupno osam nagrađenih učenica. Sudjelovala su 54 učenika iz osnovnih škola Grada Zagreba. Ove školske godine natječaj je realiziran u suradnji Knjižnica Grada Zagreba - Knjižnice Sesvete, HVIDRA-e Sesvete i Hrvatskog memorijalno-dokumentacijskog centra Domovinskoga rata.

Pobjednica "Moje himne 5" je naša učenica Karla Ancić iz 5. d. Karlinu pjesmu "Ljubav" stručno povjerenstvo proglasilo je najuspješnijim i najljepšim literarnim radom. Osim Karle nagrađene su učenice: Viktoria Šimatović iz 7. c za lirski esej "Kako se voli domovina", Katarina Kraljević iz 7. d za pjesmu "Jesen i Vrijeme" i Marija Rezo iz 4. a za pjesmu u prozi "Nestašna Jesen". Voditeljice ovih divnih učenica su Marina Rezo, Marija Gerovac Đurčević i Iva Kovačić Koruga. Čestitamo!