Radionica u 7. d

Autor: Helena Hrženjak, 29. 2. 2016.

Posljednih pet sati razrednoga odjela 7. d razred proveo je slušajući o međuvršnjačkom nasilju. Svi znamo da toga nasilja ima svugdje, makar u vrlo malim količinama. No, koliko god se to nasilje rijetko događa, događa se. Zbog toga su u našem razredu dvije iznimno drage studentice održale radionice o nasilju. Saznali smo mnogo novih informacija, pogotovo o tome kako da riješimo problem, a da ne postanemo sudionici. Također, učili smo i o vrstama nasilja (fizičko, psihičko, ekonomsko...), o tome koje sve uloge imaju ljudi u takvim događajima (promatrači, žrtve, nasilnici), o tome da nikakvo nasilje NIJE OPRAVDANO i da se svaki problem može riješiti mirnim putem. Uz pomoć mnogih igrica, debata i glume, 7. d je usavršio svoje znanje o nasilju, koje će sada moći iskoristiti u stvarnim situacijama. Radionica je naš razred učinila svjesnijim posljedica do kojih nasilje može dovesti, pa se sami nećemo okušati u položaju nasilnika.

Ema Kuretić, 7.d