Pozdrav iz Muzeja Prigorja

Autor: Helena Hrženjak, 16. 3. 2016.

U tjednu uoči proljetnih praznika učenici drugih razreda posjetili su Muzej Prigorja kako bi pogledali izložbu fotografija pod nazivom "Pozdrav iz Sesveta".

Kustosica, gđa Jagoda, i ovaj put je pripremila zanimljive sadržaje koje je prezentirala na način primjeren i zabavan učenicima drugih razreda.

Izložba nam se sjajno nadovezala na naše lektire vezane uz poštarske sadržaje kao i na sadržaje Prirode i društva vezanih uz temu Moje mjesto.

Nismo znali da je na mjestu današnje pošte bila mesnica.

Bilo je interesantno vidjeti  kako su  Sesvete izgledale nekad kao i doznati zašto su Sesvete nastale baš na ovom području gdje su sad.

Jako su nam se svidjele velike razglednice Sesveta koje su izradili učenici osnovnih škola na velikim platnima.

Zahvaljujemo gđi Jagodi Vondraček Mesar, višoj kustosici etnografske zbirke Muzeja Prigorja, na trudu i izvrsnom vođenju kroz  edukativnu izložbu!

Učenici i učiteljice drugih razreda