Prvo mjesto na MathFest-u 2016.

Autor: Helena Hrženjak, 3. 5. 2016.

Na festivalu matematike u Termama Tuhelj  sudjelovalo je 340 učenika osnovnih škola okupljenih u 85 ekipa i 95 mentora s područja Grada Zagreba, Krapinsko-zagorske, Zagrebačke i Bjelovarsko-bilogorske županije. Natjecanje se odvijalo po kategorijama u ekipama 3. i 4., 5. i 6. te 7. i 8. razreda.

Učenici naše škole sudjelovali su u kategorijama 5. i 6. razreda s pet ekipa i postigli zapažene rezultate.

Najbolji su bili Petra Rupčić, Matko Fabulić, Roko Grgurić i Ana Marciuš koji su osvojili prvo mjesto. Ostale ekipe osvojile su 12., 13. , 22. i 26. mjesto od ukupno 37 ekipa. Velike čestitke svim učenicima!

U kategoriji 7. i 8. razeda sudjelovali su učenici samo sedmog razreda naše škole i zauzeli 7. mjesto od ukupno 23 ekipe.

Nakon natjecanja proveli smo lijepo popodne, najprije na matematičkoj radionici, a nakon toga na sportskim terenima Termi Tuhelj!

Profesorice matematike