Mathema u Koprivnici 2016.

Autor: Helena Hrženjak, 25. 5. 2016.

Učenici naše škole su 17. svibnja 2016. godine sudjelovali na ekipnom natjecanju iz matematike u Koprivnici.

Na natjecanju je sudjelovalo 810 učenika u 270 ekipa od trećeg razreda osnovne škole do drugog razreda srednje škole. Prijavljeni su bili učenici iz gotovo cijele Hrvatske, a cilj natjecanja je poticanje logičkog razmišljanja i matematičkih sposobnosti kod učenika kao i popularizacija matematike.

Našu školu predstavljali su učenici od četvrtog do osmog razreda koji su postigli odlične rezultate.

Najbolji su bili učenici šestog razreda Petra Rupčić, Matko Fabulić i Maja Kos, koji su osvojili prvo mjesto u svojoj kategoriji od ukupno 39 ekipa.

U kategoriji petih razreda sudjelovali smo s tri ekipe koje su osvojile 4., 8. i 15. mjesto od ukupno 41 ekipe.

Četvrto mjesto osvojili su i sedmaši u svojoj kategoriji od 37 ekipa. Četvrtaši su osvojili 6. mjesto od ukupno 49 ekipa i osmaši 12. mjesto od 37 ekipa.

Mentorice učenika viših razreda su profesorice matematike Slavica Barnjak, Antonija Buhiniček, Romana Nakić i Marija Štimac, a učenika četvrtih razreda učiteljica Tanja Resman.

Uz samo natjecanje prošetali smo Koprivnicom, posjetili Muzej grada Koprivnice gdje smo pogledali izložbu  "Matematika i vez" i vratili se u Sesvete vlakom.

Čestitke svim učenicima na postignutim rezultatima!

prof. Antonija Buhiniček