Četvrtaši u Bjelovaru i Velikom Grđevcu

Autor: Helena Hrženjak, 7. 6. 2016.

U ponedjeljak, 6. lipnja 2016. učenici četvrtih razreda, u pratnji svojih učiteljica i ravnateljice, krenuli su na IUN u Bjelovar i Veliki Grđevac.
Stigavši u Veliki Grđevac posjetili su Osnovnu školu Mate Lovraka. Uz stručnog voditelja razgledali su spomen sobu Mate Lovraka i upoznali se sa životom i književnim ostvarenjima poznatog pisca.

Nakon razgledavanja spomen sobe vlakićem su otišli do Memorijalnog centra Mate Lovraka gdje su vidjeli i razgledali lokomotivu i mlin na kojima se temelje Lovrakova najpoznatija književna djela "Vlak u snijegu" i "Družba Pere Kvržice". Prošetali su i poučnom stazom.
U ŠRC Kukavica ručali su i poigrali se na uređenim igralištima.
Pri povratku u Sesvete otišli su do Bjelovara, prošetali se uređenim gradskim parkom i čuli priču o nastanku grada.
Sretni i puni dojmova vratili su se svojim kućama.

učiteljica Tanja Resman