2. e – "Praznici stižu, razglednice se pišu..."

Autor: Helena Hrženjak, 8. 6. 2016.

Posjet Poštanskom uredu Sesvete, 7. lipnja 2016.

Praznici stižu. U školi smo naučili kako se piše razglednica. Kako bismo doznali kako putuje do primatelja, krenuli smo u posjet poštanskom uredu. Dočekala nas je izuzetno ljubazna gospođa Jasminka Kozina, voditeljica PU Sesvete. Nestrpljive i znatiželjne, povela nas je u razgledavanje poštanskog ureda.

Vidjeli smo i saznali mnogo toga: koje  se usluge pružaju korisnicima, kako se šalju pošiljke, pisma, zašto pošiljke moraju imati marke, zašto pečat mora biti preko jednog dijela marke, tko i kako raznosi pošiljke do primatelja, što se događa s pošiljkama koje ne mogu biti uručene primateljima…

Zahvaljujemo gospođi Jasminki Kozina, koja nam je rad u pošti dočarala s puno strpljenja, zanimljivo i zabavno. Također, zahvaljujemo svim djelatnicima pošte koji su nas dočekali s osmijehom na licu i rado odgovarali na naša pitanja kojih je bilo mnogo.

Škola je mjesto gdje stječemo temeljna znanja, poticaj i putokaz za istraživanje.

Znanje je svuda oko nas samo ga moramo potražiti. Mi smo to učinili! Bilo nam je  jako lijepo, poučno i zabavno!

Učenici  2. e razreda i učiteljica Z. Hladki