Treći razredi u Starom gradu Ozlju

Autor: Helena Hrženjak, 28. 9. 2016.

U ponedjeljak, 26. rujna, učenici trećih razreda posjetili su Stari grad Ozalj te posjed Contessa.

Kroz cijeli program vodili su nas kostimirani likovi u srednjevjekovnoj odjeći.

Nakon obilaska starog grada, posjetili smo i Zavičajni muzej u dvorcu Ozalj, zatim  Munjaru - hidroelektranu u Ozlju te smo na kraju bili na posjedu Contessa.

U muzeju smo vidjeli dio posvećen slikarici Slavi Raškaj, povijesnim plemićkim obiteljima Šubić-Zrinski i Frankopan te mnoštvo starog oružja, predmeta, slika, knjiga iz prošlosti… Čuli smo i nekoliko legendi.

U sklopu dvorca su stariji dijelovi dvorca s tamnicom, žitnicom te kapelicom svetog Antuna.

U hidrolektrani smo obišli postrojenje, vidjeli branu i saznali kako se snaga rijeke pretvara u električnu energiju.

Na posjedu Contessa su učenici ručali, preodjenuli su se u damske i viteške odore, plesali srednjovjekovne plesove te obišli staju s kraljevskim konjima.

Djeca su se dobro zabavila, ali i puno naučila o povijesti  Ozlja kao i o znamenitim ljudima ozaljskog kraja.

učiteljice 3. razreda

Stari grad Ozalj