Učenici 3. e razreda u Knjižnici Selčina

Autor: Helena Hrženjak, 12. 10. 2016.

"Knjige su izvor novih ideja..."

Povodom Mjeseca hrvatske knjige 2016. posjetili smo Knjižnicu Selčina. Sudjelovali smo u radionici „Popularni dnevnici“. Knjižničarka, gospođa Dunja L. Gašljević upoznala nas je s popularnim dnevnicima za djecu: "Gregov dnevnik", "Grozni Grga", "Timi Promašaj" i "Dnevnik Pauline P."

Učenici su naglas čitali najzanimljivije dijelove ponuđenih dnevnika. Oni su im bili poticaj da započnu pisati svoj šaljivi dnevnik .

Potaknuli smo čitanje, podsjetili se da se čitanjem neizmjerno duhovno obogaćujemo, otkrivamo mnogo o sebi, razvijamo kreativnost, potičemo  maštu i proširujemo rječnik, da su knjige izvor novih ideja i da nam  pružaju mogućnost da i sami postanemo pisci.

Ne žalimo truda i vremena! Što više čitamo bit ćemo brži i bolji čitači!

Zahvaljujemo gospođi Dunji L. Gašljević na uloženom trudu i strpljenju.

Učenici i učiteljica  3. e