Advent u Zagrebu

Autor: ANAMARIA KREKOVIĆ, 5. 12. 2016.

U subotu,  3. prosinca 2016. geografi, povjesničari i planinari zajedno s učiteljicama Martinom Božićević i Zrinkom Ćavar posjetili su manifestaciju „Advent u Zagrebu“.

Učenici su doživjeli toplu blagdansku atmosferu na zagrebačkim trgovima i ulicama okićenima božićnim lampicama.

Laganom šetnjom uz bijele drvene kućice, prepune suvenira i delicija, kroz Ledeni park na Tomislavcu i zimske idile na Trgu, uputili su se prema Tunelu Grič. Tunel je sagrađen tijekom Drugoga svjetskog rata, a u Domovinskom služio kao sklonište. U Tomićevoj ulici učenici su osjetili pravi zagrebački „štih“, oživljavanje zagrebačkih tradicija i običaja.

Složit će se mnogi - najljepše doba u Zagrebu je ono u vrijeme Adventa, pogotovo sada kada treba obraniti i titulu najljepše adventske destinacije u Europi!