Vlak u snijegu u KGZ Sesvete

Autor: ANAMARIA KREKOVIĆ, 8. 12. 2016.

U srijedu, 29. studenoga 2016., učenici 3.a razreda posjetili su Gradsku knjižnicu Sesvete s ciljem održavanja sata lektire Vlak u snijegu, Mate Lovraka.

Posjetom su zaokružili višetjedno bavljenje romanom. Pristupačna knjižničarka Dijana Petrak iščitavala je zanimljive citate, a učenici su nabrajali obilježja lika i razgovarali o  odnosima među likovima.

Događaje iz dječjeg romana povezivali smo s osobnim iskustvima. Nabrajali smo glavne događaje.

Na kraju smo uspoređivali dječji roman te igrani film Vlak u snijegu. Nabrajali smo što je bilo isto, slično i različito. Nekima od nas više užitka je pružio dječji roman, a nekima je bio bolji dječji igrani film.

Dva školska sata brzo su prošla u opuštenoj knjižničkoj atmosferi.

Zahvaljujemo knjižničarki Dijani Petrak na trudu i lijepim trenucima!