Higijena zubi

Autor: ANAMARIA KREKOVIĆ, 9. 12. 2016.

Dana 9. prosinca 2016. naše prvašiće je posjetila medicinska sestra Franka Leko da bi održala predavanje pod nazivom Higijena zubi i usne šupljine te pravilno pranje zuba po modelu.

Učenici su saznali kako se pravilno provodi higijena zubi i usne šupljine te zašto su važni čisti zubi.

Na modelu usne šupljine medicinska sestra pokazala je učenicima kako se pravilno četkaju zubi. Učenici su nakon toga i sami primijenili usvojene vještine.

Na kraju predavanja medicinska sestra je istaknula kako je važno četkanje zubi nakon svakog obroka te redovito posjećivanje stomatologa. Učenici su dali obećanje da će od sada nadalje paziti što jedu te redovito voditi brigu o svojim zubima.

Zahvaljujemo medicinskoj sestri Franki Leko na zanimljjivom i poučnom predavanju.

Prvašići i njihove učiteljice