Šesto mjesto na ekipnom natjecanju iz matematike

Autor: Željka Martan Buhin, 27. 1. 2017.

U subotu, 21. siječnja 2017. godine  učenici naše škole, u pratnji profesorica matematike,  sudjelovali su na osmom  ekipnom natjecanju iz matematike u Gimnaziji Lucijana Vranjina u Zagrebu.

Ove godine na tom natjecanju sudjelovalo je 109 ekipa iz 51 osnovne škole. Uz osnovne škole grada Zagreba, kojih je bilo najviše, sudjelovali su i učenici iz Zaprešića, Jakovlja, Delnica, Samobora, Slavonskog Broda...

Najuspješnija ekipa u sastavu: Daria Bevanda i  Filip Buhiniček, učenici osmog razreda te  Petra Rupčić i Matko Fabulić, učenici sedmog razreda, osvojila je šesto mjesto.

Na 33. mjestu bila je ekipa u sastavu: Monika Džalto i  Klara Marciuš ( osmi razred ), Tin Tikvić ( sedmi razred ) i Roko Grgurić (šesti razred ),  a treća ekipa naše škole zauzela je 95. mjesto, a nju su sačinjavali Katarina Kraljević i Laura Zlatanović (osmi razred),  Kristina Perinić i Katarina Žunić ( sedmi razred).

Ponosni smo na naše učenike, koji su opet pokazali dobro znanje iz matematike!