Radionice u trećim razredima

Autor: Željka Martan Buhin, 14. 2. 2017.

U srijedu, 8. veljače trećaši su ugostili studente Medicinskog fakulteta u Zagreba. Mladi medicinari su došli u organizaciciji Zavoda za javno zdravstvo dr. Andrija Štampar kako bi nas dodatno educirali na temu Skrivene kalorije. U radioničkom obliku kroz igru, djeca su na zabavan način ponovila i do kraja shvatila skrivene kalorije.

Znamo da u našoj ishrani moramo pripaziti na tzv.skrivene kalorije koje unašamo nesvjesni njihove velike kalorijske vrijednosti. Umjesto nezdrave i hrane prezasićene mastima, šećerima i soli trebali bismo tražiti manje kalorične te zdravije namirnice poput svježeg voća, povrća, orašastog voća, meda itd.

Idući dan, u četvrtak, 9. veljače posjetili su nas studenti  Ekonomskog fakulteta iz Udruge Ekonomska klinika.  Također kroz vrlo zanimljivu i dinamičnu radionicu na temu Želje i potrebe učenici su osvijestili što su naše potrebe, a što želje.

Potrebe moramo zadovoljiti, a želje možemo zadovoljiti ukoliko nam to razne okolnosti dozvole, a to je najčešće novac. Kroz igru Dan-noć ili ustani- sjedni učenici su seodlučivali za mišljenje o pokazanoj sličici koja je pokazivala želju ili potrebu. Svoja mišljenja su i  argumentirali. U drugoj igri učili su upravljati novcem. Za dobivenu svotu mogli su se odlučiti kako njome upravljati. Prvo su odvojili novac za naše potrebe, a na kraju što im je ostalo mogli su potrošiti na neke svoje želje. Po skupinama su i prezentirali kako su rasporedili novac. Zajedno su izveli zaključak što bi se moglo s preostalom svotom.

Bilo je jako zanimljivo i edukativno!

Zahvaljujemo studentima Medicinskog fakulteta i Ekonomskog fakulteta na uloženom vremenu i trudu!