IZVANUČIONIČKA NASTAVA U 2. B: KAKO SAČUVATI ZDRAVLJE

Autor: Željka Martan Buhin, 14. 2. 2017.

Učenici 2. B razreda u ponedjeljak 13. 2. 2017. godine u pratnji učiteljice Natalije i studentice Helene posjetili su Biljnu apoteku Kamilica u Sesvetama. U sklopu zdravstvenog odgoja na satu razrednika i međupredmetne teme s nastavnim  sadržajima prirode i društva Zdravlje i zdravstvene ustanove odlučili smo se baviti prirodnim lijekovima, prirodnom kozmetikom i zdravom hranom. Cilj nam je naučiti kako sačuvati zdravlje na prirodan način.

Ulaskom u biljnu ljekarnu ostali smo iznenađeni ugodnim mirisom bilja. Promatrali smo proizvode složene na policama , raspitivali se o biljkama koje se koriste u prirodnoj medicini, slušali o ljekovitosti kamilice i propolisa.

Potaknuti mnoštvom novih informacija u školi smo izrađivali svoju policu zdravih proizvoda.