Terenska nastava 2. razreda - Promet

Autor: Željka Martan Buhin, 18. 3. 2017.

Učenici 2. razreda u utorak, 14. 3. 2017. godine bili su na terenskoj nastavi. Tema je bila Upoznavanje prometa u Zagrebu.

U 9 sati ujutro učenici su se autobusima u pratnji svojih učiteljica uputili prema Zračnoj luci na Plesu gdje su uz stručno vodstvo razgledali unutarnji prostor zračne luke, blagajne, informacije, prošli kontrolu putnika i prtljage, vozili se aerodromskim autobusom po pisti, razgledali uzletno-sletnu  stazu, zrakoplove, službu tehničke otpreme…

Svoj obilazak nastavili su na autobusnom kolodvoru gdje su upoznali kako se kupuje putna karta, gdje su peroni, a gdje čekamo polazak autobusa. Slijedio je kraći odmor uz staru lokomotivu na željezničkom kolodvoru. Nakon što su se učenici okrijepili  hranom i odmorili, nastavili su svoj obilazak željezničkog kolodvora kao pravi putnici. Razgledavanje su završili odlaskom na peron i vožnjom vlakom od Glavnog željezničkog kolodvora do postaje u Sesvetama.

Uzbuđeni i puni dojmova vratili su se u školu oko 13:15 sati.

Učenici 2. razreda i učiteljice Vlatka, Natalija, Maja, Višnja i Nevenka