Prvo i drugo mjesto na MathFestu 2017.

Autor: Željka Martan Buhin, 24. 4. 2017.

12. travnja 2017. godine u Termama Tuhelj održan je treći festival matematike Krapinsko – zagorske županije.

Sudjelovalo je 119 ekipa, 476 učenika koje je za to natjecanje pripremalo 112 mentora.

Našu školu predstavljale su dvije ekipe petih i šestih razreda, od kojih je jedna osvojila prvo mjesto i jedna ekipa sedmih i osmih razreda koji su bili na drugom mjestu.

MathFest je ekipno natjecanje iz matematike (ekipa sadrži 4 učenika) u tri kategorije: math 43 (3. i 4. razred zajedno), math 65 (5. i 6. razred zajedno) i math87 (7. i 8. razred zajedno, a održava se zbog popularizacije matematike.
Na festivalu su sudjelovali učenici  iz osnovnih škola Krapinsko- zagorske županije, te učenici iz osnovnih škola iz Zagreba, Petrinje i Koprivnice.

U kategoriji math65 u kojoj se natječu učenici petih i šestih razreda sudjelovalo je ukupno 47 ekipa. Našu školu predstavljali su učenici u dvije ekipe. Obje ekipe bile su vrlo uspješne.

Ekipa pod nazivom TETKICE, a koju su sačinjavali učenici :

Ana Marciuš, Ivan Dražetić , Leart Vuniqi i Lovro Vedriš bili su na 14. mjestu,

a ekipa PONOS u sastavu: Roko Grgurić, Karla Ancić, Mihovil Korčanin i Toma Sušac osvojili su prvo mjesto i tako dobili zlatnu medalju i nagrade za svoj rezultat.

U kategoriji math87, učenika sedmih i osmih razreda , sudjelovale su  ukupno 34 ekipe.

Naša ekipa TETRAEDAR, u sastavu : Filip Buhiniček, Ema Kuretić, Petra Rupčić i Tin Tikvić, osvojila je srebrnu medalju.

U iščekivanju rezultata, naši učenici proveli su popodne družeći se sa svojim vršnjacima na sportskim terenima Termi Tuhelj.

Čestitke našim učenicima na izvrsnim rezutatima!

Profesorice matematike