Obavijest za e-Upise u srednje škole

Autor: Željka Martan Buhin, 27. 6. 2017.

Dana 26.6.2017. u 12:00 sati počinje odabir srednjih škola i traje do 10.07.2017. Vjerojatno će prva dva dana biti velika navala na aplikaciju pa očekujte poteškoće u radu.

Pazite na listu prioriteta, tj. da na prvom mjestu bude škola u koju najviše želite ići, pa sljedeća i tako redom. Možete izabrati najviše 6 zanimanja, ali ne morate odabrati svih 6 ako ne želite.
Kada odaberete zanimanje, morate odabrati prvi i drugi strani jezik i izborne predmete. Može se pojaviti crvena oznaka u stupcu kriteriji za upis jer neke škole traže dodatne provjere. Točne datume provjera možete naći na web stranici te škole. Svaki dan u 22:00 sata stvara se privremena lista upisa u škole na kojima možete pratiti vaš status upisa.
Svi bodovi ostvareni na natjecanjima su uneseni. Ako vam nešto nedostaje, obratite se Carnetu na mail helpdesk.skole.hr jer su oni zaduženi za unos tih podataka, a ne škole.
Ukoliko imate pravo na dodatne bodove vezane za otežane uvjete, još stignete donijeti odgovarajuće potvrde u školu i ostvariti bodove. Detalje o bodovima pogledajte u publikaciji Idemo u srednju.
Pin upamtite ili ga zapišite negdje van mobitela. U slučaju da izgubite Pin ili ostanete bez mobitela, morate zatražiti od Carneta resetiranje pina i ponovno proći prvu prijavu prilikom koje ćete dobiti novu poruku na mobitel s novim pinom.
Lista priorite se zaključava 10.07.2017. u 12:00 sati.
Prijavnice će se isprintati u školi i potpisuju ih roditelj i učenik u školi 11.07.2017. u vremenu od 9:00 -12:00 sati.
Upisnicu printate sami iz sustava upisa i nosite u školu sa ostalim dokumentima.

Prilikom prijave u sustav na stranici upisi.hr pratite i novosti gdje možete naći sve ove informacije u detaljnijem obliku ili na portalu ucenici.com.
Za uočene nepravilnosti obratite se telefonski pedagoškoj službi škole ili administratorici Romani Sosa na mail romana.sosa75@gmail.com, predmet: upisi u srednju.
administratorica škole: Romana Sosa, prof.