Četvrti razredi u Školi u prirodi u Crikvenici

Autor: Željka Martan Buhin, 22. 9. 2017.

Učenici četvrtih razreda bili su od 11. do 15. rujna 2017. u Crikvenici u Školi u prirodi. Lokacija i smještaj su bili  isti kao i u prošloj Školi u prirodi u lipnju, kada smo bili trećaši, u hostelu Stoimena, pansion Veli Jože.

Unatoč tmurnom i kišnom ponedjeljku ujutro kada smo krenuli na put te kiši i nestabilnom vremenu koje nas je pratilo cijelo vrijeme, uspjeli smo sve što smo planirali realizirati te se i dobro zabaviti.

Nakon smještaja u sobe, imali smo ukusan ručak dobrodošlice. Taj prvi dan smo iskoristili za šetnju do obližnjeg Selca. Malo smo učili, a navečer se zabavili programom predstavljanja škola. Našu školu su predstavili ujedinjeni pjevači četvrtih razreda uz pjesmu Maestral te instrumentalnu pratnju flaute naše Tine Meić, učenice 4. a. Od svih dana utorak je bio najkišovitiji, no svejedno smo uspjeli i taj dan iskoristiti edukativnim i likovnim radionicama, šetnjom do centra Crikvenice, gledanjem filma, učenjem i naravno večernjim programom “Igrama bez granica”. Srijeda je bila savršena. Cijeli dan smo iskoristili za izlete. Prvo smo otputovali busom do Jurandvora gdje smo imali radionicu o glagoljici te vidjeli unutrašnjost crkvice svete Lucije. “Crkvica” je ispala veća nego što smo je zamišljali, a Bašćanska ploča veća i ljepša od očekivanog. Jednako je bio i uzbudljiv put preko Krčkog mosta kao i zavojita cesta po otoku Krku. Nakon ručka smo išli brodom do spilje Biserujke. Biserujka nas je očarala svojom ljepotom.

Srijeda navečer je bila vrlo zabavna zbog Talent showa, gdje su djevojčice 4. razreda opet pokazale čar svojih talenata.

Četvrtak smo proveli u Astronomskom centru Rijeka. Pogledali smo film na kupoli planetarija duboko zavaljeni u stolicama. Imali smo i predavanje o planetima. Poslijepodne smo proveli u razgledavanju Rijeke. Rijeka je divna, a još su im finiji hambići kojima smo se počastili. Bilo je posebno hodati riječkim novootvorenim tunelom. Vidjeli smo riječke znamenitosti i primjetili sličnosti Rijeke i Zagreba. Oni imaju mljekaricu, a mi kumicu. Slične su i  zgrade HNK. No Rijeka ima i veliku luku, brodogradilište i rafineriju, a Zagreb bolje razvijenu industriju. Zagreb ima Savu, a Rijeka  more. Oba grada imaju razvijen turizam.

Brzo je došao i petak, dan povratka. Prepuni lijepih dojmova cijelim putem smo slušali pjesme s večernjih programa. Trebat će nam vremena da sredimo dojmove.

Jako smo se lijepo proveli. Izleti su bili zanimljivi i nezaboravni. Naučili smo puno o Primorskom zavičaju.

Još osjećamo miris mora, borova i raslinja, a na licu dodir bure, juga i maestrala.

Pozdrav od četvrtaša!

učiteljica Jasminka Pizzitola