NEOBIČAN SAT LEKTIRE U 4. E

Autor: Željka Martan Buhin, 6. 11. 2017.

Svi koji su pročitali dječji roman Nikole Pulića Ključić oko vrata znaju tko je Maja, ali znate li tko je gospođa Maja Kovačević? Baš je ona  ključašica Maja iz romana Ključić oko vrata, danas profesorica Hrvatskoga jezika,  unuka pisca Nikole Pulića koji je s puno ljubavi i mašte napisao zanimljiv roman o životu djece u gradu koja često ostaju sama kod kuće.

Njezin dolazak je za  učenike bio iznenađenje. Pogađali su tko bi ona mogla biti, a da ima veze s knjigom koju su pročitali. Bilo je jako zanimljivih pokušaja: spisateljica koja je pisala pod pseudonimom, teta Rezika, ilustratorica, Majina mama….netko ja čak pogodio da je k nama stigla Maja, glavni lik romana.

U spontanom i iskrenom razgovoru doznali smo kako je roman nastao, koji su likovi i događaji stvarni ,  koji nestvarni, kakvo je djetinjstvo imala Maja.

Učenici su gošću obasipali vrlo zanimljivim  pitanjima kojima su dokazali  da su pažljivo pročitali roman. Vrlo uspješno su odglumili neke likove.

Bio je to jedan zanimljiv, dinamičan i neobičan sat lektire.

Zahvaljujemo gospođi Maji  na lijepom druženju. Nadamo se još kojem susretu.

Učenici 4.e i učiteljica Zdravka Hladki