GLAGOLJICA U NOVOM RUHU I 6. C

Autor: Željka Martan Buhin, 16. 11. 2017.

Učenici 6. c razreda u sklopu nastave povijesti hrvatskoga književnoga jezika imali su radionicu u Narodnom sveučilištu Sesvete. Radionicu je vodila profesorica Dorotea Bačić Čmelar u dogovoru s profesoricom Marinom Rezo. S obzirom da su učenici usvojili temeljna znanja o srednjovjekovnim hrvatskim pismima na nastavi Hrvatskoga jezika i Povijesti, bili su spremni za rukotvorine. Svaki učenik izradio je jedno glagoljsko slovo od perlica u boji. Vješte ručice uspješno su slagale perlicu do perlice u oblik glagoljskog slova. Nakon pedesetak minuta dobili su gotov proizvod - glagoljicu u novom-starom ruhu kao malo umjetničko djelo.