Ekipno natjecanje iz matematike

Autor: Željka Martan Buhin, 12. 12. 2017.

Prvo mjesto zauzeli su učenici  Ana Pehar (5. d), Ante Mamić (5. d), Mihovil Korčanin (6. c) i Filip Sesar (6. c) u kategoriji peti i šesti razred.

Karla Ancić (7. d), Roko Gregurić (7. b),  Matko Fabulić  (8. a) i  Petra Rupčić (8. b)  zauzeli su treće mjesto u kategoriji sedmi i osmi razred.

U organizaciji slatinske udruge matematičara „ Suma“ u četvrtak 30. studenog   održano je 10. Ekipno natjecanje iz matematike.

Na natjecanju je sudjelovalo 46 ekipa iz osam osnovnih škola ( Virovitica, Slatina, Pitomača, Našice, Sesvete i Zagreb). Natjecalo se u ekipama po četiri učenika u kategorijama 4. razred, 5. i 6. razred i 7. i 8. razred.

Naša škola imala je predstavnike u svim kategorijama.

Najmlađi Nikola Ancić, Luka Bošković, Darijan Gašljević i Krsto Pigac, učenici 4.e razreda , osvojili su 7. mjesto od ukupno 15 ekipa, mentorica Zdravka Hladki

Prvo mjesto zauzeli su učenici  Ana Pehar 5.d, Ante Mamić 5.d , Mihovil Korčanin 6.c i Filip Sesar 6.c u kategoriji peti i šesti razred, dok su Ante Čulo 6.c, Toma Sušac 6.c, Josip Džalto 5.b i Roko Šarić 5.b zauzli 13. mjesto od 17 ekipa.

Karla Ancić 7. d  , Roko Gregurić 7.b.   ,  Matko Fabulić  8.a i  Petra Rupčić 8.b  zauzeli su treće mjesto u kategoriji sedmi i osmi razred, a naša druga ekipa u sastavu Ana Marciuš 7.d, Ivan Dražetić 7.c, Tin Tikvić 8.b i Lovro Divić 8.b bila je šesta od ukupno 14 ekipa.

Nakon natjecanja, dobrog ručka u restoranu Duhan i odličnih rezultata, prošetali smo Slatinom i počastili se  kolačima u slastičarnici Tena.

Uz dobro raspoloženje vratili smo se vlakom u Sesvete u kasnim večernjim satima.

Čestitamo učenicima  kao i njihovim mentoricama.