Večer matematike u našoj školi

Autor: Željka Martan Buhin, 13. 12. 2017.

U četvrtak, 7. prosinca hodnike i učionice naše škole ispunili su mali i veliki matematičari. Točno u 18:00 sati započela je još jedna Večer matematike, večer na kojoj se može uživati u zabavnom dijelu matematike. Događanja su bila organizirana za sve razrede naše škole.  Kroz razne matematičke igre  učenici su se  mogli iskušati u matematičkim zavrzlamama, ali i zabaviti. Koliko je bilo izazovno poigrati se svjedoče i brojni roditelji koji su se pridružili djeci u igrama, ali i u međusobnim „odraslim matematičkim okršajima“. Cilj organiziranja Večeri matematike je popularizirati matematiku, uočiti njenu svakodnevnu prisutnost, primjenjivost  i učiniti je bliskom djeci. Brojni učenici i roditelji pokazatelj su da smo u tome i uspjeli.