Naša božićna priča: Božićna farma

Autor: Željka Martan Buhin, 13. 12. 2017.

Učenici 2. c razreda zaželjeli su ove godine čuti božićnu priču koju još nitko prije njih nije pričao. Stoga su, zajedno sa svojom učiteljicom Bernardom Ursom i knjižničarkom Jadrankom Jelinić Blagec pustili mašti da ih vodi i krenuli u avanturu pisanja vlastite božićne priče. Da mašta doista može svašta, dokazali su nam naši kreativni drugaši. Isus se rodio u štalici, ali na farmi jer su neki stočari prestali biti putujući nomadi, izgradili kuću i osnovali su svoju farmu gdje su uzgajali ovce i volove. Kako priča teče dalje, možete pročitati na izložbenom panou u našoj školskoj čitaonici. Učenici su svoju priču sami i ilustrirali u tehnici kolaža, a njihovi radovi su također izloženi u školskoj knjižnici. Izložba nosi naslov Naša božićna priča: Božićna farma i možete ju doći pogledati u radno vrijeme knjižnice.