UČENICI 4. E U POSJETU HRVATSKOM KATOLIČKOM RADIJU

Autor: Željka Martan Buhin, 7. 2. 2018.

U petak, 2. 2. išli smo u posjet Hrvatskom katoličkom radiju. Do tamo su neki došli javnim prijevozom, a neki automobilima.Tamo nas je dočekao Nikolin tata, gospodin Zvonimir Ancić, s puno slatkiša i sokova. Prvo smo pojeli, a onda krenuli u obilazak njihovih prostorija. Vidjeli smo redakciju gdje rade novinari, studio za snimanje, prostoriju gdje se montiraju emisije i studio iz kojeg se emitira program.

Nikolin tata nam je ispričao puno zanimljivosti. Naučio nas je kojim putem putuje signal od njihovog studija do naših radio- prijemnika. Nakon toga smo snimili pjesmu Stodola Pumpa. Kasnije nam se pridružila jedna gospođa s kojom smo razgovarali o dobroti za emisiju Školski sandučić –Dobro djelo na vidjelo koju ćemo moći čuti 17.2. u 11:00 sati.
Tako se naš posjet bližio kraju. Pojeli smo još malo slatkiša i krenuli kući. Iako je vrijeme bilo ružno, nije nam uspjelo pokvariti taj lijepi doživljaj.
Izvješće napisala Lana Karačić

Zahvaljujemo gospodinu Zvonimiru Anciću, ravnatelju HKR-a, koji nas je pozvao u posjet, održao kratko, a učenicima zanimljivo i poučno predavanje i s puno strpljenja odgovarao na njihova pitanja.
Hvala svim dragim ljudima na HKR-u koji su nas srdačno dočekali i trudili se da nam bude lijepo. Sa sobom smo ponijeli lijepo iskustvo i naš prvi CD snimljen u pravom studiju. Svaki je učenik na dar dobio pločicu s molitvom Anđele čuvaru mili.
Veliko hvala gospođama Ivani Ancić, Ani Bošković i Martini Karačić te gospodi Zlatku Bukalu i Stjepanu Skočaku koji su nam bili velika pomoć i podrška.
Učiteljica Zdravka Hladki