Lidrano 2018. - županijska smotra

Autor: Željka Martan Buhin, 14. 2. 2018.

Svečano otvorenje 27. županijske smotre literarnoga, dramskoga i novinarskog stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola Grada Zagreba LiDraNo 2018. održala se u Satiričkom kazalištu Kerempuh 12. veljače 2018. U kategoriji pojedinačnih dramsko-scenskih nastupa našu školu predstavila je Mia Božić, učenica 7. b razreda. Mia je izvela pjesmu Ante Gardaša Pjesma protiv rata.

Županijsko povjerenstvo za prosudbu dramsko-scenskog stvaralaštva, uz prisustvo državne izbornice, odabralo je šest pojedinačnih nastupa učenika osnovnih škola koji će predstavljati Grad Zagreb na Državnoj smotri LiDraNo 2018.

Iako nastup naše Mije nije predložen za državnu smotru, povjerenstvo je pohvalilo Miju i posebno istaknulo njezinu izražajnost u nastupu. Savjetovali su joj da nastavi dalje raditi jer su prepoznali talent te naglasili da ju očekuju i sljedeće godine.

Ponosni smo na Miju i čestitamo joj na nastupu jer nije lako pred brojnom publikom stati na daske koje život znače. Bravo, Mia!

Učenice Karla Ancić i Maja Vučeta u pratnji profesorice Davorke Pekišić posjetile su OŠ A. G. Matoša gdje je održan Okrugli stol za novinarsko stvaralaštvo. Obje su učenice pohvaljene za svoj novinarski rad.