Nikola Tesla – Mind from the future i učenici šestih razreda

Autor: Željka Martan Buhin, 22. 3. 2018.

Učenici šestih razreda posjetili su multimedijsku izložbu o Nikoli Tesli. U Meštrovićevom paviljonu od 25. studenoga 2017. do 2. travnja 2018. otvorena je multimedijalna izložba inspirirana velikanom koji je promijenio svijet. Dana 15. ožujka 2018. na izložbi su bili i naši šestaši sa svojim razrednicama.

Projekt Nikola Tesla – Mind from the Future, autorice i kustosice Helene Bulaje Madunić, ima za cilj pozicionirati Nikolu Teslu kao hrvatsku kulturnu baštinu, promovirati i potaknuti umjetničku izvrsnost, originalnost, inventivnost i primjenu najnovijih tehnologija u područjima vizualne umjetnosti. Autorica izložbe Helene Bulaje Madunić dočekala je naše učenike i obratila im se kratkim uvodnim izlaganjem, istaknula je da je na ovom projektu radila trinaest godine te da je Nikola Tesla ideje za svoje izume pronalazio u umjetničkim djelima i u druženjima s umjetnicima. Učenike je pozdravio i hrvatski kipar Ivan Kujundžić, otac našeg učenika Emanuela Kujundžića, koji je za ovu izložbu izradio djelo Molekula života.

Stručni voditelji upoznali su učenike sa životom Nikole Tesle te su im na zabavan i poučan način pokazali važnost Teslinih izuma za cijeli svijet. Učenici su i sami mogli proučavati Tesline izume i uživati u njihovoj čaroliji.