Treći razredi u obilasku grada Zagreba

Autor: Željka Martan Buhin, 20. 4. 2018.

U petak, 13. travnja 2018. godine učenici 3. razreda bili su u obilasku grada Zagreba u pratnji svojih učiteljica Vlatke Mijić, Natalije Damjanović, Maje Medak, Višnje Ivček,  Nevenke Blažević i pripravnice Laure Šoštarić. Kroz priče,  legende i igrokaze vođeni glumcima učili su o prošlosti našega grada.

Na putu kroz Gradec dočekali su  ih  likovi Bele IV, Manduše, isusovca,  Magde Paprenjarke  i Petrice Kerempuha. Svatko od njih pričao je učenicima priče iz svoga života u starom Zagrebu i zadao im radne zadatke na pločicama koje su ponovili u kvizu na kraju programa. Učenici su podijeljeni na ceh srebrnara i ceh krojača kako bi što bolje doživjeli život na Gradecu.

Na kraju su obišli i galeriju Ivana Meštrovića i upoznali se s njegovim radom,  učili o kiparstvu i izradili plakat sa skicama kipova Ivana Meštrovića.

Zaslužili su povelju slobodnih građana Gradeca.