Važnost tjelesnog vježbanja

Autor: Željka Martan Buhin, 12. 10. 2018.

U četvrtak, 11. listopada 2018., 1. a razred je imao zanimljivu radionicu. Učenik našeg razreda, prvašić Gabriel Antolić, pripremio je sa svojom majkom, gospođom Jelenom Antolić zanimljivu prezentaciju.

Gabriel je član Judo kluba u Sesvetskoj Sopnici. Imao je želju pokazati svojim prijateljima u razredu čime se bavi u slobodno vrijeme. Kako nam je tema o kojoj smo razgovarali u školi „Važnost tjelesnog zdravlja“, dogovorili smo se da će nam pokazati što je judo, kako je nastao te koje su prednosti bavljenja judom.

Gabriel je ušao u razred odjeven u posebni kimono. Doznali smo da je judo sport koji te uči obraniti se i padati bez ozljeda. U treningu juda nema udaraca. Treniraš i razvijaš sve mišiće, a ne samo poneke. Najzanimljivije je da ne moraš biti krupan, velik i jak da bi pobijedio. Mogu ga trenirati djevojčice i dječaci. Judo utječe na cjelokupan psihofizički razvoj. Postajemo jaki i spretni. Vještine stečene u judu su dobra podloga i za ostale sportove.

Gabriel nam je pokazao na strunjačama nekoliko zahvata i padova. Neke smo i sami isprobali s Gabrielom. Pogledali smo nekoliko videzapisa s Gabrielovih treninga.

Na kraju nam je ljubazna Gabrielova mama, gospođa Jelena Antolić pročitala slikovnicu „Judo“.

Oduševili smo se ovim sportom te osvjestili još jednom važnost tjelesnog vježbanja.

Svi koji redovito vježbamo, činimo jako puno za naše tjelesno, ali i mentalno zdravlje. Osjećamo se sretnije, snažnije i poletnije.

Zahvaljujemo našem prijatelju iz razreda Gabrielu na odličnom prezentiranju pred razredom! Posebna zahvala gospođi Antolić na izdvojenom vremenu i trudu!

Učenici i učiteljice 1. a razreda